ОДЕСА (QHA) -

«ОдесаПрайд-2017» включатиме в себе роботу дискусійних майданчиків, освітні воркшопи та зустрічі з представниками української та зарубіжної ЛГБТ-спільнот.

— Ми дуже старалися зробити так, щоб від самого відкриття і до завершення Маршу рівності наші друзі не нудьгували. Тому після традиційної церемонії відкриття на вас чекає приємна культурна програма, сюрпризи від організаторів і майданчик для неформального спілкування і знайомств, кажуть організатори «ОдесаПрайд-2017».

Проведення фестивалю цього року викликало вибух обурення з боку ряду громадських організацій і представників духовенства.

Так, Правий сектор висловився проти проведення одеського прайд-тижня.

— Українська нація повинна консолідуватися навколо сім'ї, держави і перемоги над ворогом внутрішнім і зовнішнім. Тому ми будемо всіма можливими засобами чинити опір негативному впливу грантоїдів. У наш час головне це перемога, а не проблеми сексуальних меншин, йдеться у повідомленні організації з приводу Маршу рівності в Одесі.

Правий сектор виступає за консервативні і християнські цінності як міцну опору української державності.

Паралельно представники духовенства звернулися до мера Одеси Геннадія Труханова і губернатора області Максима Степанова з проханням посприяти скасуванню фестивалю «ОдесаПрайд-2017».

— Ми висловлюємо нашу стурбованість тим, що сучасне покоління втрачає належні життєві стандарти, моральні та етичні цінності. Духовна деградація, моральна корупція, руйнування інституту сім'ї ведуть до духовного зубожіння нації. Відступництво від Бога завжди викликає глибокі політичні, економічні та соціальні кризи у будь-якій країні. каже Сергій Машівський, єпископ Євангелічно-лютеранської церкви України.

Представники духовенства анонсували християнську ходу «За сімейні цінності», яка пройде 13 серпня по Дерибасівській, Рішельєвській, Думській площі і до пам'ятника Дюку.

Зазначимо, що 13 серпня в рамках «ОдесаПрайд-2017» має відбутися анонсований Марш Рівності.

Фестиваль квір-культури «ОдесаПрайд» проходить з 2015 року. Кульмінаційною подією фестивалю вважається Марш Рівності. Позаминулого року міська влада через суд домоглася його заборони, проте 2016-го хода відбулася — акція стала першим в історії України успішно проведеним регіональним Маршем Рівності.

QHA