СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В анексованому Криму в Бахчисараї відбудеться суд над активістом об'єднання сімей політв'язнів "Кримська солідарність" Сейтумером Сейтумеровим, якого затримали сьогодні вранці після обшуків у його будинку.

Про це повідомила громадська організація «Кримська солідарність» у Фейсбуці.

— Суд над Сейтумером Сейтумеровим відбудеться у м. Бахчисарай, у Бахчисарайському районному суді о 14.00. Підтримаємо активіста! — сказано в повідомленні.

Раніше QHA повідомляло, що 8 листопада в Криму пройшли обшуки у будинках кримських татар, після чого декількох з них затримали, а також вилучили у них телефони. Одного з затриманих — Сейтумера Сейтумерова — відвезли до поліції міста Бахчисарая. Його знають як фотографа, економіста та адміністратора кафе "Салачик'", власником якого є затриманий 11 жовтня Марлен (Сулейман) Асанов.

Відомо також про обшук у смт Кіровське, по вул. Шкільній, у будинку голови регіонального меджлісу Екрема Абдульватова. У нього також вилучили телефон і ноутбук.

Силовики також обшукали будинок активіста Алімдара (Руслана) Нарімановича Белялова, якого оштрафували за активну позицію та висвітлення подій у Криму (зокрема, обшуків і затримань у Бахчисараї 11 жовтня 2017 р.). Під час обшуку у нього вилучили велику суму грошей: 3000 доларів і 60 000 рублів без складання відповідного протоколу.

До районного відділення забрали п'ятьох працівників громадського харчування, які працювали у Белялова. Це Зекерьяєв Асан Расимович, Зекерьяєв Алім Айдерович, Абдураманов Ресуль Фарикович, Ісаєв Мустафа Рамазанович, Умеров Амет Халилович. У всіх намагалися взяти зразки ДНК і відбитки пальців. До деяких з них була застосована фізична сила.

QHA