КИЇВ (QHA) -

Муфтій духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов порівняв вчорашні обшуки в Духовному управлінні мусульман України «Умма» з методами ФСБ в Криму.

За його словами, такі обшуки сприяють знищенню позитивного іміджу нашої країни, що взяла курс на євроінтеграцію.

— Саме тут слід задуматися над такими питаннями: хто ініціює подібні методи боротьби з екстремізмом у нашій країні, частина якої (тобто, Крим, окупована), а на іншій її частині ведеться гібридна війна? Кому це потрібно і вигідно?, — запитує на своїй сторінці у Facebook Рустемов.

Рустемов вважає, що цілком ймовірно, фахівці, які проводили ці обшуки, "м'яко кажучи, некомпетентні у релігійній сфері".

— Дуже сподіваюся, що найближчим часом здоровий розум і справедливість все-таки переможуть, — повідомив він.

Рустемов також опублікував повідомлення прес-служби прокуратури міста Києва щодо обшуків.

За даними прокуратури, обшуки були проведені її співробітниками спільно з представниками СБУ на підставі постанов суду у Києві і Полтаві.

— За результатами обшуків вилучено твори, що містять пропаганду культу насильства, жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію, що підтверджується висновками експертних досліджень, а також інші види літератури за якими буде призначено експертизи. Загальна кількість вилучених примірників становить близько 100 одиниць, — стверджують силовики.

Нагадаємо, вчора, 6 березня, почалися обшуки в Духовному управлінні мусульман України «Умма». Муфтій мусульман України Саїд Ісмагілов заявив, що співробітники СБУ під час обшуку підкинули в Ісламський центр «заборонену літературу», яку вони нібито шукали. Книги були російською та англійською мовами.

QHA