СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

8 листопада в Криму пройшли обшуки у будинках кримських татар, після чого декількох з них затримали, а також вилучили у них телефони.

Про це повідомили активісти "Кримської солідарності".

Так, вранці силовики провели обшук у Бахчисараї в будинку громадського активіста Сейтумера Велієвича Сейтумерова. Сейтумеров — місцевий фотограф, економіст і адміністратор у кафе "Салачик'", власником якого є затриманий 11 жовтня Марлен (Сулейман) Асанов, а також активіст об'єднання сімей політв'язнів "Кримська солідарність".

Сейтумера Сейтумерова відвезли до поліції міста Бахчисарая. За повідомленням адвоката, на нього складається адміністративний протокол згідно з частиною 1 статті 20.3 КоАП РФ ("Пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки, схожих з нацистською атрибутикою або символікою до ступеня змішування, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами").

Другий обшук пройшов у селищі Зарічне Сімферопольського району в будинку Ельдара Кантемирова. Силовики вилучили у нього телефони і ноутбук, однак затримувати не стали. Кантемир був учасником одиночних пікетів 14 жовтня 2017 року, після чого його допитували "правоохоронці".

Відомо також про обшук у смт Кіровське, по вул. Шкільній, у будинку голови регіонального меджлісу Екрема Абдульватова. У нього також вилучили телефон і ноутбук.

У Старому Криму обшуки пройшли у активіста Алімдара (Руслана) Нарімановича Белялова, якого оштрафували за активну позицію та висвітлення подій у Криму (зокрема, обшуків і затримань у Бахчисараї 11 жовтня 2017 р.). Під час обшуку у нього вилучили велику суму грошей: 3000 доларів і 60 000 рублів без складання відповідного протоколу, а також телефон для вивчення контактів і листувань.

До районного відділення забрали також п'ятьох працівників громадського харчування, які працювали у Белялова: Зекерьяєв Асан Расимович, Зекерьяєв Алім Айдерович, Абдураманов Ресуль Фарикович, Ісаєв Мустафа Рамазанович, Умеров Амет Халилович. У всіх намагалися взяти зразки ДНК і відбитки пальців. До деяких з них була застосована фізична сила.

Активісти заявили, що ці обшуки — послідовний та цілеспрямований тиск на активістів "Кримської солідарності" з метою змусити їх мовчати про те, що відбувається в Криму. Перші сигнали тиску на активістів були після затримань 11 жовтня, коли деяких затримали за ст. 205: Ібрагімова Тимура, Асанова Марлена (раніше оштрафованого на 10 000 руб.), Белялова Мемета, Аметова Ернеста, Зекерьяєва Сервера, Салієва Сейрана (раніше оштрафованого на 10 000 руб, а пізніше затриманого на 10 діб).

QHA повідомляло, що активіст Сейтумер Сейтумеров, у якого сьогодні пройшов обшук, знаходиться у Бахчисарайському райвідділі.

Нагадаємо, сьогодні вранці, 8 листопада, в окупованому Криму знову пройшли обшуки в будинках кримських татар.

У Бахчисараї обшук пройшов у будинку громадського активіста Сейтумера Сейтумерова. На обшук до його будинку на вулиці Річковий не допустили адвоката.

Крім нього, силовики обшукали будинки ще двох кримських татар — Алімдара Белялова (м. Старий Крим, вул. Селянська, 11/2) і Ельдара Кантемирова (Сімферопольський район, селище Зарічне).

QHA