СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

8 листопада в окупованому Криму знову проходять обшуки у домівках кримських татар.

Про це повідомив громадський рух "Кримська солідарність" у Facebook.

— У Бахчисараї вчергове проходить обшук. Цього разу під прицілом уваги силовиків опинився Сейтумеров Сейтумер громадський активіст і громадський працівник. Він широковідомий у Криму як фотограф пейзажної фотографії куточків Криму. За тими даними, які зараз повідомляють у соціальній мережі Facebook, він також має економічну освіту і є адміністратором у кафе "Салачик'", власником якого є затриманий 11 жовтня Асанов Марлен (Сулейман), сказано у повідомленні.

На обшук у будинку Сейтумерова у місті Бахчисараї, на вулиці Річковий не допустили адвоката.

Крім нього, силовики обшукали будинки ще двох кримських татар Алімдара Белялова (м. Старий Крим, вул. Селянська, 11/2) і Ельдара Кантемирова (Сімферопольський район, селище Зарічне).

Повідомляється, що у Белялова під час обшуку забрали гроші (3000 доларів і 60 тисяч рублів) без відповідного протоколу, а також вилучили телефон для проведення нібито експертизи. У відділення "запросили для бесіди" кілька людей, які працюють у Белялова.

З будинку Ельдара Кантемирова силовики також для "експертизи" вилучили телефон і ноутбук.

Активіст "Кримської солідарності" заявив, що сьогоднішні обшуки пройшли послідовно і цілеспрямовано, щоб чинити тиск на активістів громадського руху з метою "мовчати про те, що відбувається у Криму". Остання зустріч активістів пройшла у місті Старий Крим, де проживає Алімдар Белялов.

Раніше QHA повідомляло, що підконтрольний Кремлю Сімферопольський суд Київського району обрав запобіжний захід всім шістьом кримським татарам, у яких 11 жовтня проводили обшук. Активістів заарештували на два місяці.

Нагадаємо, зранку 11 жовтня в Бахчисараї окупанти провели чергові обшуки у будинках кримських татар. За уточненою інформацією, обшуки проходили в будинках:

— Сулеймана Асанова (власник кафе "Салачик'"). Адреса: м. Бахчисарай, Чепуріна, 9.

— Сейрана Салієва (активіст, обшук проходить втретє). Адреса: мю Бахчисарай, вул. Миру, 20, квартира 60.

— Тимура Ібрагімова (громадський активіст). Адреса: мю Бахчисарай, вул. Миру, 14.

— Сервера Зекерьяєва. Адреса: м. Бахчисарай, вул. Гордієнка, 16.

— Мемета Белялова (проживає на сусідній із Сулейманом Асановим вулиці).

— Ернеста Аметова.

Адвокат Тимура Ібрагімова Джеміль Темишев повідомив, що шістьом кримським татарам інкримінують "злочин проти основ національної безпеки Росії, конституційного ладу і територіальної цілісності".

QHA