БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Окупанти з самого ранку масово проводять обшуки і затримання в будинках кримських татар у Бахчисараї.

ФСБ затримала біля будинку Сулеймана Асанова, у якого сьогодні проходить обшук, його батька — 62-річного Рефата Асанова, брата Ельнура Асанова, родича Ернеса Ібрагімова, сусідів Рудема Неджіева, Ельдара Асанова. На даний момент затримані очікують юристів у Бахчисарайському РВВС.

Про це повідомляють джерела QHA у Криму.

Джерело також повідомляє, що біля будинку Сейрана Салієва затримали стрімерів Алімдара Белялова — активіста зі Старого Криму, і Ахмада Сулейманова.

Також стало відомо, що обшук йде ще в одному будинку у Ернеста Аметова.

Відвезли окупанти і Мемета Белялова, в будинку якого також проходить обшук (він живе поруч з Сулейманом Асановим).

— Мемета Белялова відвезли. Зараз повинні відвезти Тимура Ібрагімова. Щодо інших поки інформації немає  там ще відбуваються обшуки. Імовірно, їх відвозять «за старою схемою» до Сімферополя, сказав координатор «Кримської солідарності» Ділявер Меметов «Крим.Реалії».

Силовики забрали Сейрана Салієва і Тимура Ібрагімова. Також стало відомо, що силовики їдуть додому до батьків Тимура Ібрагімова.

В квартирі у Тимура Ібрагімова по вул. Миру, 14 перевернули все в пошуках літератури (не зброї). Тимур привіз дружину з пологового будинку 3 дні тому. Під час обшуку в будинку перебувала 10-денна дитина.

Також в ході обшуку в будинку по вул. Миру, 14 забрали 60-річного Ескендера-аг'а Люманова.

Член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв зазначив на своїй сторінці у Facebook, що обшуки відбуваються в особливо жорсткій формі з використанням дронів і глушінням інтернет-сигналу. При цьому в усіх, хто зазнав обшуку, є діти: Сулейман Асанов (4 дітей), Сервер Зекірьяєв (12 дітей, в будинку є новонароджена дитина), Сейран Салієв (4 дітей), Мемет Белялов (1 дитина), Тимур Ібрагімов (4 дітей, в будинку є новонароджена дитина).

Сьогоднішні обшуки чергове свідчення того, що російські окупанти намагаються перетворити кримських татар на терористів. Таким чином, вони намагаються показати картинку, що кримські татари ісламські терористи, які можуть загрожувати суспільству, зазначив Барієв.

Перший заступник Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял зазначив, що затримані були здебільшого ті кримські татари, хто відкрито демонстрував свою громадянську позицію.

Хочу звернути увагу, що сьогодні у Бахчисараї були проведені обшуки і затримані здебільшого ті кримські татари, хто відкрито демонстрував свою громадянську позицію, підтримував людей при аналогічних обшуках, брав участь у роботі «Кримської солідарності» тощо. Влада продовжує затикати рот інакомислячим і незгодним, написав він у Facebook.

Нагадаємо, сьогодні у Криму окупанти провели чергові обшуки в будинках кримських татар. За уточненою інформацією, обшуки проходили в будинках:

— Сулеймана Асанова (власник кафе "Салачик'"). Адреса: м. Бахчисарай, Чепуріна, 9.

— Сейрана Салієва (активіст, обшук проходить втретє). Адреса: мю Бахчисарай, вул. Миру, 20, квартира 60.

— Тимура Ібрагімова (громадський активіст). Адреса: мю Бахчисарай, вул. Миру, 14.

— Сервера Зекерьяєва. Адреса: м. Бахчисарай, вул. Гордієнка, 16.

— Мемета Белялова (проживає на сусідній із Сулейманом Асановим вулиці).

Російські ЗМІ вже розповсюдили інформацію, що в анексованому Криму нібито припинили діяльність забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі».

QHA