СЕВАСТОПОЛЬ/Ак'яр (QHA) -

Житель окупованого Севастополя Ігор Панюта розкрив подробиці обшуку, який провели у нього в квартирі силовики 1 березня 2018 року, передає UA:Крим.

За словами Панюти, обшук проводила група з 10 чоловік. О 7 годині ранку, виламавши металеві двері у під'їзді, силовики увірвалися до його помешкання.

— Увірвалася група з 10 осіб, 4–5 з них з автоматами і в масках, інші слідчі і т.д. Було проведено жорсткий обшук, з наручниками, частину часу я провів на підлозі у наручниках, на очах у матері, якій 81 рік, вона інвалід 3 групи. Обшук був тривалим, 6 годин. Забрали 7 великих тюків старих газет, матеріали 20-річної давнини. Вилучили комп'ютери, паперові матеріали, українські паспорти, мобільні телефони, — розповів він.

Співробітники "поліції" заявили севастопольцеві, що це не затримання, а обшук, який проводиться «за рекомендацією слідчого», так як Панюта і ще четверо активістів нібито є «свідками» у справі затриманого раніше активіста Євгена Каракашева. Після обшуку Панюту протягом п'яти годин допитували у відділку поліції.

Ігор Панюта заявив, що ніяких протизаконних дій він та інші активісти не здійснювали і не збиралися здійснювати. Панюта вважає, що влада таким чином намагається залякати активістів. Він повідомив, що оскаржить дії "поліції".

Тим часом, підконтрольні окупаційним властям кримські ЗМІ заявили, що у «членів неформальної організації» «Анархісти Криму» були вилучені матеріали екстремістського змісту, і нібито активісти «планували провести низку провокацій напередодні виборів президента Росії».

Нагадаємо, 1 березня в окупованому Криму відбулися обшуки у п'ятьох лівих активістів: Олексія Присяжнюка, Ігоря Панюти, Артема Воробйова, Івана Маркова та Олексія Шостаковича. Марков і Шостакович були затримані на 10 діб і перебувають у СІЗО.

QHA