КИЇВ (QHA) -

Журналісти не мають страждати через конфлікти між державами. Тому всі журналісти мають бути звільнені з ув'язнення в Росії. Про це сьогодні, 20 березня, заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір під час зустрічі в Національній спілці журналістів України.

— Ми розуміємо, що відносини між деякими країнами досить складні під час конфлікту, як зараз між Росією і Україною. ОБСЄ створена, у тому числі, щоб підтримувати врегулювання конфлікту, і ми завжди відзначали і відзначаємо, що журналісти не є частиною конфліктів між країнами, — зазначив він і підкреслив, що саме тому ОБСЄ наполягає на звільненні журналіста Романа Сущенка.

За його словами, висунуті проти Сущенка обвинувачення не пов'язані з його професійною діяльністю, який не приховував, чим займався.

Дезір зауважив, що ОБСЄ також вимагає звільнення журналіста Миколи Семени і блогера Станіслава Асєєва, і у минулому році під час візиту в Москву він вже порушував це питання.

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти журналіста з Сімферополя Миколи Семени за опубліковані ним статті. Після допитів і обшуків Семена був переведений у статус підозрюваного. 20 січня 2017 року співробітники підконтрольних кримським окупантам правоохоронних органів у Сімферополі вручили обвинувальний висновок журналісту.

Як повідомляло QHA, спеціальний кореспондент інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був заарештований у Москві 30 вересня 2016 року і обвинувачений у шпигунстві на користь української держави.

Нагадаємо, 6 червня 2017 року в Донецьку зник безвісти журналіст і письменник Станіслав Асєєв, який пише під псевдонімом Станіслав Васін, який вирішив залишитися на тимчасово непідконтрольній Україні території, щоб бути у центрі подій і розповідати про те, що відбувається в окупації.

QHA