ГОРЛІВКА (QHA) -

В угрупуванні «ДНР» звинуватили українську сторону у затягуванні процесу обміну полоненими.

Там заявляють, що «з боку території, підконтрольній Києву, продовжує рухатися транспорт», через що члени угрупування і полонені «змушені залишатися в точці збору і чекати закінчення транспортного потоку».

Бойовики повідомили, що поки цього не буде зроблено, вони будуть залишатися в точці збору і не виїжджатимуть.

— Раніше з українською стороною були узгоджені всі деталі процедури обміну, зокрема, о 12:00 сторони повинні були перекрити дороги, що ведуть до місця обміну полоненими, йдеться у повідомленні підконтрольних «ДНР» ЗМІ.

Тим часом, представниця угрупування «ЛНР» з питань обміну полонених Ольга Кобцева виступила перед місцевими і російськими ЗМІ із заявою про те, що в процесі обміну будуть присутні представники духовенства. Вона заявила, що сьогоднішній події посприяли президент Росії Володимир Путін і Російська православна церква Московського патріархату.

У свою чергу, радник президента Петра Порошенка Юрій Бірюков раніше повідомляв, що обмін полоненими має відбутися о 12:00 за київським часом.

— Готуємося поки. Процес призначений на 12:00, триватиме години три, написав він.

Бірюков також опублікував фото літака, який доправить полонених з Горлівки до Києва.

Раніше сепаратистські ресурси повідомили, що колона з українськими полоненими від самопроголошеної «ЛНР» прибула до Горлівки.

Саме тут на пункті пропуску «Майорське», що на околиці міста, відбудеться обмін полоненими.

QHA повідомляло, що бойовики терористичного угрупування «ЛНР» вивели українських полонених з колонії і відправили на обмін.

Терористи вивезли українців, яких утримували в полоні, до місця проведення обміну полоненими. У підконтрольних бойовикам ЗМІ відзначили, що один з українських полонених заявив про свій намір і надалі служити у Збройних силах України.

Відзначимо, президент України Петро Порошенко під час зустрічі з родичами українських заручників заявив, що немає нічого важливішого, ніж повернути наших воїнів додому. Порошенко підкреслив, що в останні дні робота з підготовки до звільнення тривала у режимі 24 години на добу для того, щоб були задіяні усі необхідні правові механізми для його здійснення.

Нагадаємо, раніше ватажок проросійських терористів "ДНР" Олександр Захарченко заявив, що "помилував" українських заручників, яких планують обміняти 27 грудня.

QHA