МОСКВА (QHA) -

Російський міждержавний авіаційний комітет (МАК) заявив, що причиною катастрофи літака Ан-148 "Саратовських авіаліній" стало обмерзання приладів, які повідомляють про швидкість польоту.

— Попередній аналіз зареєстрованої інформації, а також аналіз аналогічних випадків, що мали місце у минулому, дозволяють припускати, що фактором розвитку особливої ​​ситуації в польоті могли стати невірні дані про швидкість польоту на індикаторах пілотів, що, у свою чергу, мабуть, було пов'язано з обмерзанням ППД (приймачів повного тиску) при вимкненому стані систем їхнього обігріву, — йдеться на сайті МАК.

Раніше видання LiveATC.net оприлюднило аудіозапис розмови диспетчерів, які говорили, що не можуть вийти на зв'язок з літаком Ан-148.

На 29-й хвилині один з диспетчерів аеропорту «Шереметьєво» повідомив, що екіпаж не відповідає. Потім інший диспетчер закликав пілотів вийти на зв'язок, однак відповіді також не було.

Агентство QHA повідомляло, що 11 лютого у Підмосков'ї (РФ) розбився пасажирський літак Ан-148 «Саратовських авіаліній» сполученням Москва — Орськ. На борту перебувала 71 особа (65 пасажирів, троє з яких — діти, і шестеро членів екіпажу). Літак зник з радарів за дві хвилини після зльоту. У результаті аварії ніхто не вижив.

QHA