КИЇВ (QHA) -

Зростання інвестицій у високотехнологічні галузі України стримується неправомірними діями правоохоронних органів, заявив 7 лютого голова наглядової ради Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій Андрій Каладюк, передає кореспондент QHA.

— Кількість інвестицій в IT-галузь зросла втричі за останній рік. З одного боку, у нас є інтерес інвестора, але з іншого — є негативні фактори, які розносяться в міжнародній пресі, щодо зловживань силових органів.

За його словами, за період 2014-2017 рр було зафіксовано близько 100 випадків вилучення серверів.

— Кожен такий випадок призводить до того, що інвестиції зупиняються не тільки в сектор IT, а й взагалі в Україні. На жаль, в минулому ми не бачили, щоб ці справи були доведені до суду і не бачили людей, які зазнали персональної та кримінальної відповідальності за те, що вони зупинили роботу підприємств.

Каладюк вважає, що відповідальність за це лежить на прем'єр-міністрі, президенті, голові СБУ і міністрі внутрішніх справ України. Крім того, за його словами, поки Україна стоїть на місці, такі країни як Швейцарія, Японія, Латвія і Білорусь створюють умови для того, щоб переманювати до себе український бізнес.

QHA