ОДЕСА (QHA) -

Інститут національної пам'яті України має намір запропонувати Одеській міській раді знести пам'ятник Катерині II у центрі міста.

Як повідомляють в Інституті, долю одеського пам'ятника обговорили в рамках круглого столу "Монументальна спадщина Російської імперії в Україні: чи є Петро I, Катерина II, Суворов і Кутузов героями української історії".

— Учасники круглого столу обговорили низку проблем, пов'язаних з імперським стилем і монументальним спадщиною Російської імперії в Україні, їхню інструменталізацію та використання проросійськими політичними силами в пропаганді ідей так званого "русского мира" і мобілізації відповідного електорату окремих регіонів України, — сказано в повідомленні.

При цьому доповідь про пам'ятник Катерині II підготував професор Одеського національного університету імені Мечникова Тарас Гончарук.

— За результатами обговорення проблематики круглого столу вирішено... звернутися до Одеської міської ради з пропозицією виконати судові рішення про неправомірність встановлення пам'ятника Катерині II в Одесі, — додали в інституті.

Варто відзначити, що Приморський суд Одеси скасував два рішення міськради десятирічної давності, на підставі яких реставрували Катерининську площу. Таким чином, відновлення пам'ятника засновникам Одеси було проведено не на чинних підставах.

Раніше повідомлялося, що в одеському парку Савицького в рамках закону про декомунізацію демонтували останній і найбільший в Одеській області пам'ятник Леніну.

Джерело: Інститут Національної пам'яті

QHA