КИЇВ (QHA) -

Національна спілка журналістів України засуджує судовий процес над кримським журналістом Миколою Семеною і вимагає зняти звинувачення з нього, а також надати можливість виїхати з Криму на материкову Україну для проходження лікування. Про це 4 вересня повідомляється на сайті НСЖУ.

— Микола Семена не може покинути окупований Крим, але адміністративна межа, що розділяє півострів з материковою Україною, не повинна заважати підтримці українських колег, представників уряду та міжнародної спільноти. Ми можемо, і повинні надіслати Росії чіткий сигнал: український журналіст має право на свободу слова, право на професію і свободу думки. Це основа безпеки журналістів, і захищати її наша спільна справа, зазначила секретар Національної спілки журналістів України Олена Юрченко.

У заяві вказується, що НСЖУ вживає всіх заходів для привертання уваги до «справи Семени», як політичного переслідування журналіста, у професійних міжнародних організаціях і союзах, а також проводить роботу із залучення до допомоги журналісту урядових українських установ.

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти журналіста Миколи Семени за опубліковані ним статті.

28 квітня після допитів і обшуків Семена був переведений у статус підозрюваного. Журналіст заперечує звинувачення окупаційної влади.

На даний час журналіст перебуває під підпискою про невиїзд.

ФОТО: інтернет

QHA