КИЇВ (QHA) -

Секретар НСЖУ Олена Юрченко, коментуючи чергове судове засідання у справі журналіста Миколи Семени, зазначила, що його судова справа є «полюванням на відьом», яке відбувається зараз в окупованому Криму, пише «Детектор медіа».

— Сьогодні (засідання відбулося 7 липня — ред.) у залі суду експерт, яка робила висновки, на яких фактично побудована справа Миколи Семени, зізналася, що керувалася методичками ФСБ Росії. Це в черговий раз доводить, що це політична справа, метою якого є залякування незалежних журналістів на півострові. Фундамент цієї справи тримається на рекомендаціях російських силовиків, це яскрава ілюстрація тиску і репресій, яким піддається журналістика в Криму.

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти кримського журналіста Миколи Семени за опубліковані ним статті.

28 квітня після допитів і обшуків Семена був переведений у статус підозрюваного. Журналіст заперечує звинувачення окупаційної влади.

7 грудня Миколі Семені було пред'явлене звинувачення в остаточній редакції з шести томів.

20 січня 2017 року співробітники підконтрольних кримським окупантам правоохоронних органів у Сімферополі вручили обвинувальний висновок журналісту Миколі Семені. Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі за «заклики до сепаратизму» у РФ.

Як повідомляло QHA, раніше свідок на засіданні у справі Семени вказала «суду» на фальсифікацію документів.

ФОТО: інтернет

QHA