КИЇВ (QHA) -

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) анонсувала створення фонду підтримки журналістів, які постраждали від війни на Донбасі та окупації Криму. Про це заявив глава НСЖУ Сергій Томіленко в ефірі «Громадського радіо».

— Створення цього фонду певний виклик і випробування журналістської самоорганізації та солідарності. Це зобов'язання, які перш за все ставить перед собою НСЖУ, а також інші органи.

Томіленко зазначив, що за три роки питання надання допомоги колегам з Криму і Донбасу як і раніше актуальне.

— З 2013-14 років ми намагалися реагувати на виклики і надавати посильну матеріальну допомогу постраждалим, закуповувати бронежилети. Коли пішла хвиля журналістів — вимушених переселенців з Криму і Донбасу, НСЖУ і кожен з нас думали, чим ми можемо допомогти. Але ми бачимо, що час іде, а потреба в допомозі починаючим журналістам вимушеним переселенцям та їхнім сім'ям залишається.

За словами глави НСЖУ, в діяльність його команди також входить підтримка сімей політв'язнів журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени.

— Коли ми говоримо про журналістів, які страждають під час виконання професійних обов'язків або зазнають дискомфорту, переслідування, ми хочемо сказати, що це не тільки журналісти-символи, є і їхні сім'ї, які мають певні потреби в їжі, одязі і проживанні, а також і в підтримці.

Сергій Томіленко повідомив, що до нового складу Секретаріату НСЖУ увійшли журналісти, які безпосередньо будуть займатися тематикою Донбасу і Криму.

Як повідомляло QHA, наступне засідання «суду» у справі журналіста Миколи Семени в окупованому Криму відбудеться 5 червня.

ФОТО: Громадське радіо

QHA