СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Сімферополі завершилося досудове слідство у кримінальній справі українського активіста Володимира Балуха, порушеній за ч. 1 ст. 318 Кримінального кодексу Росії (застосування насильства відносно представника влади). Балуха звинувачують у тому, що він нібито вдарив начальника Роздольненського ізолятора Валерія Ткаченко.

Як повідомив адвокат Дмитро Дінзе на своїй сторінці у Facebook, 17 грудня був підписаний протокол ознайомлення з матеріалами справи.

— Справа йде до суду. В рамках кримінальної справи відмовили в притягненні до кримінальної відповідальності співробітника ІТТ, який спровокував конфлікт з підзахисним, написав він.

Нагадаємо, раніше "суддя" так званого Роздольненського районного суду призначила наступне судове засідання у справі Володимира Балуха на 20 грудня на той же день, коли відбудеться засідання "Верховного Суду Республіки Крим" щодо його апеляції. Незрозуміло, яким чином він зможе бути присутнім в один день у двох судах одночасно.

Раніше Роздольненський районний «суд» мав допитати як свідка у справі Володимира Балуха начальника управління ФСБ Криму Віктора Палагіна, однак той не з'явився до суду. Інші співробітники ФСБ, Леонов і Забара, викликані судом як свідки, також не з'явилися на судове засідання.

Захист Володимира Балуха повідомив, що буде оскаржувати рішення суду, який змінив запобіжний захід затриманому на домашній арешт, проте без права переміщатися прибудинковою територією і спілкуватися по телефону з адвокатами.

Відзначимо, що 24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни утримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може почати знову займатися «протиправною діяльністю».

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали в село Серебрянка, де провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Тоді Роздольненський суд Криму 4 серпня виніс вирок Балуху 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Володимир Балух — кримський фермер, вивісив в 2014 році на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього до нього почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA