МОСКВА (QHA) -

Рішення «судді» про арешт на 10 діб кримського адвоката Еміля Курбедінова за публікацію від 2013 року — абсолютно незаконне. Таку заяву адвокат Ілля Новіков оприлюднив у Facebook.

— Нас з колегами, крім обурення, чисто теоретично інтригувало, як же кримський суд, притягуючи до відповідальності адвоката Еміля Курбедінова за публікацію 2013 року, обійшов складні питання дії закону в часі. Якого закону? Цим взагалі ніхто не переймався, — написав Новіков.

Крім цього, адвокат уточнив, що кримський «суддя» в справі Курбедінова — та сама особа, яка засудила побитих «диверсантів» Євгена Панова й Андрія Захтея до адміністративного арешту, даючи ФСБ можливість вибити з них потрібні зізнання:

— Це той самий суддя Залізничного суду Сімферополя Белінчук, який 8 серпня виписав побитим Панову і Захтею 15 діб за нецензурну лайку в громадському місці, щоб ФСБ було простіше «розкручувати» їх на подальші визнання, не переймаючись дотриманням КПК.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили в правопорушеннях за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами РФ) за публікацію в соцмережі в 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістської пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

ФОТО: інтернет

QHA