СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Сьогодні, 23 листопада, обшуки відбулися у будинках Асана Чапуха і Амета Асанова у Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва вони затримані); Руслана Трубача у с. Ближнє Феодосії (його затримали разом із дружиною, дружину потім відвезли на обшук). У Трубача окупанти вилучили відеокамеру, записну книжку, візитки, прапори національні та батальйону, старі мобільні телефони, диски з турецькою музикою, комп'ютерний процесор. Затриманий також після обшуку чоловік Ельміри Газієвої — Юрій Баранов.

Затриманий Бекір Дегерменджі його затримали навпроти ресторану «Мараканд», в кафе «Медобори» у Сімферополі. В цей же час у будинку Дегерменджі в с. Грушівці Судакського району проходив обшук. Дегерменджі прибув до Сімферополя, оскільки сьогодні мав брати участь у судовому засіданні у справі "26 лютого". 57-річний Бекір Дегерменджі є батьком Мустафи Дегерменджі, який фігурує як обвинувачений у справі "26 лютого".

Також стало відомо, що обшук проводився у Казима Аметова друга Бекіра Дегерменджі в селі Грушівка Судакського району.

Працівники так званих правоохоронних органів проводили обшуки в активістів Бекіра Дегерменджі і Руслана Трубача без розпізнавальних знаків.

Обшук проводився також у будинку Ремзі Бейтуллаєва у Гвардійському.

Повідомляють, що все кримськотатарське селище у Кореїзі оточений силовиками.

У селі Укромне силовики проводять "опитування" з приводу одиночних пікетів. У Кіровському, Зарічному, Джанкої та Старому Криму кілька людей отримали повістки для явки в поліцію з приводу проведення одиночних пікетів.

Активісти Асан Чапух, Бекір Дегерменджі, Казим Аметов і Куртсеіт Абдуллаєв перебувають у "центрі з протидії екстремізму". Їм інкримінують вимагання. Сума хабара, яку вони нібито вимагали у громадянина Туреччини 7 тис. доларів.

Що стосується турка, у якого нібито вимагали гроші, стало відомо, що його звуть Юсуф Айтан, він заборгував гроші кільком людям, серед яких була Веджіє Кашка. Активісти, відчуваючи повагу до родини Веджіє-Аблаєв, втрутилися у ситуацію і намагалися допомогти.

На сторінці Айтана у соцмережах зазначено, що родом він з міста Самсун, що на чорноморському узбережжі Туреччини. Чоловік закінчив Донецький національний університет.

Як повідомляло QHA, сьогодні в результаті дій силовиків померла 83-річна Веджіє Кашка ветеран кримськотатарського національного руху.

QHA