КИЇВ (QHA) -

Низка народних депутатів України та партія «Національний корпус» вимагають прийняття законопроекту, що легалізує носіння короткоствольної вогнепальної зброї для громадян України.

— Є вже два зареєстровані законопроекти. Один — Капліна (член депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Каплін. - Ред.), інший — свободівський (партія «Свобода». — Ред.). Велика частина прогресивної громадськості, яка бореться за легалізацію короткоствольної зброї, підтримує свободівський. Але вони (два законопроекти про легалізацію зброї для цивільних осіб. — Ред.) не виносяться в зал на розгляд, — повідомив народний депутат України Олег Петренко на конференції «Зброя — твоє право».

Депутат зазначив, що йому невідома конкретна причина, по якій в Раді не хочуть голосувати за легалізацію короткоствольної зброї.

— Всі ми розуміємо, що Верховна Рада працює по-іншому. Є центр прийняття рішень на Банковій — там вирішують, які законопроекти будуть просуватися, а які не будуть... Тут суб'єктивна причина. Влада панічно боїться власного народу, — сказав Петренко у відповідь на запитання кореспондента QHA, чому депутати зволікають з голосуванням за легалізацію.

Глава Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін вважає, що виправити ситуацію можна ухваленням єдиного закону «Про цивільну зброю і боєприпаси».

— Це правовий фундамент, на якому незабаром можна побудувати систему територіальної оборони, що поліпшить внутрішню безпеку в країні. Що вже говорити про підвищення рівня громадянської безпеки. Якщо такий закон приймуть, рівень злочинності впаде мінімум на 50-70%. Врятувати можна десятки тисяч життів щороку, — сказав він QHA.

Варто нагадати, що законопроект №1135-1 «Про цивільну зброю і боєприпаси», зареєстрований 10 грудня 2014 року, передбачає право громадян на придбання короткоствольної вогнепальної зброї (довжина ствола до 300 мм, або загальною довжиною не більше 600 мм).

29 серпня 2015 Георгій Учайкін подавав на розгляд президента України петицію про вільне володіння зброєю. У ній він запропонував закріпити право громадянина України на вільне володіння вогнепальною зброєю в статті 27 Конституції України та негайно прийняти закон №1135-1.

Петро Порошенко відповів на петицію в такий спосіб: «Я звернувся до голови Конституційної комісії, голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з проханням скликати засідання робочої групи комісії, щоб обговорити можливість прийняття закону "Про цивільну зброю і боєприпаси"».

Пізніше президент відмовився розглядати петицію про легалізацію вогнепалу, заявивши, що таку ідею підтримують лише 11% населення країни.

Позафракційні депутати Ради виступають з пропозицією легалізувати продаж короткоствольної вогнепальної зброї вже в новому 2017 році.

— Ми постараємося створити робочу групу і міжфракційне депутатське об'єднання «Право на захист», яке проведе роз'яснювальну роботу серед населення і чиновників щодо подолання радянських стереотипів про шкоду вільного обігу вогнепальної зброї, — заявив журналісту QHA народний депутат України, член ради партії «Воля» Юрій Дерев'янко.

До складу цієї групи, за словами Дерев'янка, увійдуть Українська стрілецька асоціація та Українська асоціації власників зброї.

ФОТО: інтернет

QHA