АМСТЕРДАМ (QHA) -

Через блокування Росією в ООН пропозиції зі створення міжнародного трибуналу зі збитого пасажирського літака, нідерландський уряд найближчим часом проведе засідання, на якому прийме рішення про проведення такого суду на території Нідерландів. До участі у трибуналі будуть залучені Україна, Малайзія, Бельгія і Австралія, повідомляє Еspreso.tv з посиланням на нідерландське видання Rtlnieuws.nl.

Відмова Росії від участі у трибуналі не вплине на процес, в такому випадку буде прийняте рішення про заочне засудження всіх винуватців трагедії.

Нагадаємо, що катастрофа літака Boeing-777 рейсу MH17, що сталася над Донбасом 17 липня 2014 р. забрала життя 283 пасажирів і 15 членів екіпажу, зокрема 80 дітей. Найбільше серед загиблих було громадян Нідерландів, Малайзії та Австралії.

Раніше QHA повідомляло, що слідчі Міжнародної експертно-журналістської групи Bellingcat, яка займається розслідуванням авіакатастрофи МН17, дійшли висновку, що лайнер був збитий ракетою, випущеною з підконтрольної бойовикам території, із ЗРК «БУК», доправленого з території Росії.

Навесні Росія на суді ООН заявила, що «БУК» передала бойовикам для захисту від ЗСУ.

ФОТО: інтернет

QHA