ОДЕСА (QHA) -

У ніч на 19 вересня Київський райсуд Одеси повернув проросійських учасників подій 2 травня у СІЗО. Близько третьої години ночі проросійському активісту Сергію Долженкову суд присудив 60 діб арешту, а ближче до шостої ранку — такий же термін дали росіянину Євгену Мефьодову.

Долженкова, виправданого вчора міським судом Чорноморська у справі «2 травня», повернули до СІЗО.

На судовому засіданні адвокат Долженкова Ольга Балашова заявила, що її підзахисний затриманий без санкції слідчого судді, що є грубим порушенням Кримінально-процесуального кодексу.

Сергію Долженкову обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 60 діб без можливості внесення застави. Його затримали за статтею «замах на територіальну цілісність і недоторканність України».

На початку четвертої ранку суд розпочав розгляд питання про обрання запобіжного заходу стосовно Євгена Мефьодова.

Мефьодов відразу заявив відвід судді і також просив надати йому його адвоката, який перебуває у Києві. Він намагався переконати вже другого суддю перенести засідання на наступний день. Клопотання про відвід судді не було задоволене.
Близько шостої ранку суд оголосив про своє рішення: арешт на 60 діб без права внесення застави.

Нагадаємо, що 18 вересня у Чорноморську суд виправдав 20 активістів Антимайдану, які звинувачувалися в організації масових заворушень 2 травня 2014 року в Одесі. Судді порахували, що обвинувачені не організовували масові заворушення на Грецькій площі.

Долженкова і Мефьодова затримали відразу після винесення виправдувального вироку і оголосили про нову підозру — за частиною 2 ст. 110 КК України (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України).
 

QHA