РОЗДОЛЬНЕ (QHA) -

Український активіст Володимир Балух продовжує голодування, маючи проблеми зі здоров'ям, заявив в ефірі Радіо Hayat правозахисник Володимир Чекригін.

За його словами, у Балуха є проблеми з печінкою і він застуджений.

— Балух проводить голодування в одиночній камері з відеоспостереженням, куди його перевели. Там жахливі умови. Вона дуже брудна і це додатковий тиск на активіста. Він застуджений. Дружина Балуха сказала, що у нього є проблеми з печінкою і йому не можна голодувати, — заявив правозахисник.

Чекригін зазначив, що Балух оголосив голодування на знак протесту проти сфабрикованої справи.

— Апеляційна інстанція на цей раз не направила цю справу на розгляд. Вона просто витягла з його вироку деякі пропозиції, які стосуються того, що з нього зняті обвинувачення у тому, що він нібито придбав зброю. Тому у вироку було таке формулювання, що Балух з незрозумілих причин, незрозуміло у кого придбав ці набої для зброї. Взагалі, це належним чином не розслідувалося, і ось чому Балух оголосив голодування, — пояснив правозахисник.

Нагадаємо, Роздольненський районний "суд" анексованого Криму обрав для Володимира Балуха запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 19 червня 2018 року.

Нагадаємо, вчора Балух оголосив безстрокове голодування, протестуючи проти цього вироку суду. 19 березня українця помістили в одиночну камеру СІЗО, в якій окупанти будуть його тримати у період голодування.

Нагадаємо, Роздольненський районний «суд» в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух буде відбувати термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимира прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції про те, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA