РІВНЕ (QHA) -

На майдані Незалежності у неділю, 21 травня, встановили металеві інсталяції, що символізували жертв СНІДу. За даними БО «Мережа 100% життя. Рівне», починаючи з 1987 року в Україні від цієї хвороби померло більше 42 тисяч людей.

Як зазначив голова БО «Мережа 100 % життя» Юрій Лазаревич, учасники акції хочуть розповісти, що у хворих на ВІЛ/СНІД є шанс вилікуватися та жити повноцінним життям, а держава має в цьому їм допомагати. Тому метою акції також було привернути увагу влади до проблеми закупівлі якісних ліків для хворих.

— Попри дощ ми зібралися, бо навіть небо плаче за людьми, які померли від цієї хвороби. Більше 40 тисяч українців втратили життя і ми про це пам’ятаємо. Але разом з тим хочемо всім нагадати, що ліки є! Люди вже не помирають від ВІЛ/СНІД. Ми не забудемо про померлих, — цитує слова Юрія Лазаревича прес-служба БО «Мережа 100 % життя. Рівне».

Заступник голови правління «Мережі» Євген Баборикін повідомив, що згідно зі статистикою в Рівненській області на обліку стоїть близько 1600 осіб, проте ця цифра є більшою, адже не всі випадки вчасно виявляються. Тому громадян закликають тестуватися та не боятися консультуватися із фахівцями. Адже від вчасного лікування залежить здоров’я та безпека життя людини.

День пам‘яті людей, померлих від СНІДу, щорічно відзначає весь світ у третю неділю травня.

Сьогодні в Україні зареєстровано понад 135 тисяч людей з ВІЛ-позитивним статусом, 3600 випадків зафіксували лише з початку цього року. За темпами поширення ВІЛ Україна — серед лідерів європейських країн.

ФОТО: network.rv.ua

QHA