КИЇВ (QHA) -

Міністр з питань ТОТ та ВПО Вадим Черниш відповів на кілька запитань кореспондента QHA щодо соціального житла для переселенців і відновлення інфраструктури на Донбасі.

Зокрема, він заявив про те, що в найближчому майбутньому соціальне житло для переселенців будуватися не буде.

— Ніякого соціального житла для переселенців у державному бюджеті України не передбачено. Для цієї категорії взагалі немає такого пункту, і це не проблеми міністерства. Потрібно було подивитися закон України про державний бюджет і запитати у тих, хто його приймав. Там немає витрат на це, а якщо немає витрат — то про що йде мова? Такої програми в державному бюджеті не існує, — сказав Вадим Черниш.

Він уточнив, що пропозиції про будівництво соцжитла для ВПО на розгляд Верховної Ради виносили три міністерства: регіональної політики, з питань ТОТ та ВПО і соціальної політики, але поки ніякого результату немає.

Що ж стосується коштів, виділених на відновлення Донбасу, Черниш зазначив, що міністерство постійно моніторить ситуацію щодо здійснення всіх заявлених програм.

— 3,6 мільярда гривень держава виділила на відновлення зруйнованої інфраструктури на Донбасі, і цими коштами оперують дві адміністрації. Є перелік об'єктів, крім інвестиційного банку, які всі ці проекти організовують, а міністерство здійснює моніторинг цих проектів. Сподіваюся, незабаром запрацює система моніторингу у вигляді програмного забезпечення та порталу, яку ми презентуємо. І тоді всі зацікавлені зможуть побачити проекти, які реалізуються на Донбасі, на інтерактивній карті, — пообіцяв міністр.

Вадим Черниш підкреслив, що зараз інтерактивна карта, на якій позначені кілька тисяч проектів, класифікованих за спрямованістю і донорами, працює в тестовому режимі. Її повинні офіційно представити в найближчі тижні.

QHA