КИЇВ (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз впевнений, що ненасильницькі методи боротьби дратують РФ, так як вона ще більше починає знищувати людей, які їх дотримуються. Про це він сказав вчора під час дискусії з представниками кримськотатарської спільноти, присвяченій Міжнародному дню прав людини в «Американському домі», передає кореспондент QHA.

Чийгоз з жалем зазначив, що багато молодих людей, які чинять спротив окупаційній владі, сидять у тюрмах.

— Я, будучи хлопцем десь 18-20 років, увійшов до національного руху, а зараз хлопці сидять у тюрмі. Тобто, сьогоднішнє молоде покоління за свою участь у національній боротьбі сидить у в'язницях. Я пам'ятаю, як ми до окупації жартували, що за України нам не світить сидіти в тюрмі. І кожен рік 10 грудня ми виходили і говорили про права на землю, мову, а також про те, що держава недостатньо уваги приділяє усім питанням, пов'язаним із кримськими татарами, — розповів Ахтем Чийгоз.

За його словами, нині в Криму говорять про відновлення терору початку ХІХ-ХХ століть, коли безкарно вбивали, виходячи з революційної доцільності. Подібну криваву політику в XXI столітті проводить Росія — держава-терорист, яка захопила півострів і розв'язала війну на Донбасі.

— Коли я сидів у в'язниці, до мене ув’язнені та працівники зверталися, як до члена Меджлісу, а не як до Ахтема Чийгоза. І умови тюремного утримання виходили з цього, тобто були особливі жорсткі умови та особлива увага, — ділиться він спогадами.

Ахтем Чийгоз впевнений, що Україна обов'язково переможе Росію, і кримські татари повернуться додому, до своїх родин.

— У мене серце і душа там, і так у багатьох кримських татар, які опинилися тут. І хочеться, щоб світова спільнота вжила заходів для того, щоб ми були вдома. Ми боремося ненасильницькими методами, але вони настільки дратують Росію, що вона готова нас знищувати. Ми не брали зброю в руки, а вона нас вбиває, ріже, колить і садить у тюрми, — сказав заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Чийгоз зазначив, що не розуміє, чому деякі західні країни заохочують Росію за вбивства українських громадян, беручи участь у Чемпіонаті світу з футболу, який пройде в Росії цього літа. Таким чином, вони захищають тероризм і виправдовують тисячі невинних смертей, забуваючи, що майже в кожній українській родині є своя трагедія.

— Росію треба судити, щоб весь світ бачив. Зараз йде дискусія про повернення РФ до ПАРЄ, адже так легше вирішувати всі питання. І знову країни починають заохочувати російського терориста, який буде далі вбивати наших людей. Це мене більше турбує, ніж те, що я сидів у тюрмі, де нічого людського не було, — сказав Чийгоз.

Він також розповів, що після того, як його випустили з в'язниці, йому почали телефонувати українські політв'язні з уральських в'язниць, які раділи тому, що Україні вдалося звільнити лідерів кримськотатарського народу завдяки тривалим переговорам.

Нагадаємо, радник голови Міністерства інформаційної політики Юлія Каздобіна заявила, що відомство розробило Стратегію інформаційної реінтеграції тимчасово окупованого півострова Крим. Документ призначений для формування інформаційної політики України щодо Криму. Каздобіна підкреслила, що деокупація не завдасть шкоди тим, «хто не був причетний до злочинів».

QHA