КИЇВ (QHA) -

У п'ятницю, 24 березня, посольство Великобританії в Україні, Громадянська мережа «Опора», група впливу «Громадський холдинг» і Міжнародна організація виборчих систем IFES, USIAD організували і провели конференцію «Забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні.

Перед початком дискусії організатори представили увазі гостям невеличкий перформанс. Флешмоб полягав у тому, що група людей у білих майках тримали у руках різнокольорові частини карти України. І під звуки пісні Тараса Петриненка «Україна» учасники, демонструючи повагу один до одного, стали в символічне коло.

Причому у тих учасників, які тримали шматочки карти України з написами Луганськ, Донецьк і Сімферополь, були прикріплені частини червоної матерії, що символізували заборону свободи слова у цих регіонах. По ходу дії вони зникали, а Луганськ, Донецьк і Сімферополь ставали частиною кола, який символізував єдину Україну.

— Хочу подякувати організаторам сьогоднішньої події за те, що вони наполегливо намагаються зробити те, що повинно бути зроблено вже досить давно. Тому що права людини неподільні, не може бути дискримінації за будь-якою ознакою. Те, що люди, часто під впливом обставин, навіть не маючи можливості забрати свої речі, документи та інші цінності, залишили будинок і приїхали до іншого місця, часто незнайомого, не означає, що вони повинні мати менші правами, ніж інші громадяни України, — зазначив голова Комітету ВРУ з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря.

Він сказав, що дуже вражений даними флешмобом, який передав нинішню ситуацію в Україні, пов'язану з війною, окупацією і порушенням прав людини на окупованій території.

— Будь-який конфлікт розділяє, будь-яке ослаблення прав послаблює співтовариство. І, думаю, демонстрація єдності дуже важлива, особливо сьогодні. Я хотів би, коли будуть голосувати у ВРУ за проект Закону «Про забезпечення доступу виборчих прав ВПО та інших мобільних у середні країни громадян», щоб той же перформанс зробили в стінах парламенту. Єдине, що я б додав, консультуючись ще раз з ЦВК (поруч із Немирею сиділа заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна, — ред.), дописав би Севастополь і Київську область. Щоб у нас все повністю було вже за стандартами проведення виборів і щоб будь-які виборчі округи були там вказані. Щоб ніхто не зробив висновок, що ми Севастополь вже нібито забули. Ні, не забули! — підкреслив нардеп.

Відзначимо, що в обґрунтуванні необхідності прийняти законопроект «Про забезпечення доступу до виборчих прав ВПО та інших мобільних у середні країни громадян» зазначено, що анексія Криму та військові дії на території Донбасу стали причиною масових внутрішніх переміщень, які мають вимушений характер.

За даними Мінсоцполітики, на лютий 2017 року в Україні поставлені на облік понад 1,6 млн ВПО. Причому, як повідомив народний депутат Григорій Немиря, 843 тисячі з них є пенсіонерами.

ФОТО: QHA, інтернет

QHA