КИЇВ (QHA) -

Масові акції протестів із закликами створити «Рівненську народну республіку» організовували російські спецслужби та лідер партії «Наждак» Микола Дульський, що проживає у Москві. Про це повідомив на брифінгу в понеділок голова Служби безпеки України Василь Грицак.

— Одним з ініціаторів так званих протестних акцій в Україні є лідер партії «Наждак» Микола Дульський, який зараз переховується у Москві,  повідомив Грицак.

При цьому він зазначив, що СБУ не підозрює інших членів організації «Наждак», які беруть участь у громадському житті Києва та інших українських міст.

— 10 травня за вказівкою Дульського зловмисники зібрали акцію і спробували заблокувати Рівненську ОДА під девізом боротьби з бурштинової мафією. Для цього вони задіяли безліч студентів рівненських ПТУ,  розповів Грицак.

Глава СБУ також уточнив, що за цими провокаціями стоїть так званий «Комітет порятунку України», який очолює збіглий екс-прем'єр Микола Азаров.

Саме ця організація через Дульського спонсорувала
«антибурштинову» акцію — через кур'єра на неї передали $ 4 тисячі, кожен з учасників акції отримав по 200 гривень.

— Акція фактично була заблокована до початку її проведення, ми про неї знали. Затримано місцевого жителя і двох приїжджих організаторів. Вони підтвердили, що зловмисники-організатори особи, які зараз переховуються у Росії: саме Микола Дульський і члени «Комітету порятунку України», наголошую Грицак.

За словами глави СБУ, російські спецслужби постійно моніторять суспільні проблеми в Україні і потім використовують їх як основу для проведення акцій, спрямованих на дестабілізацію обстановки в країні.

QHA