ВІДЕНЬ (QHA) -

З початку захоплення Криму Російською Федерацією в домівках кримських татар на півострові було проведено близько 800 обшуків.

Про це заявив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук на 1146-у засіданні Постійної ради ОБСЄ в День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, повідомляється на сайті МЗС України.

— У рамках репресивної політики, спрямованої на придушення інакомислення, російська окупаційна влада здійснила понад 800 обшуків у домівках кримських татар з початку незаконної окупації Криму.

Прокопчук також нагадав, що 12 травня виповнюється рік з дня арешту заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова під приводом «екстремізму».

— Цей видатний представник кримськотатарського народу був підданий утриманню у психіатричному закладі і примусовій психіатричній експертизі, зіткнувся з погрозами і залякуваннями, спрямованими на те, щоб зламати його волю.

Український представник закликав Росію виконати свої міжнародні зобов'язання, зупинити агресію і припинити незаконну анексію Криму.

Як повідомляло QHA, на даний час окупаційна влада півострова має намір відібрати у кримчан права власності на нерухомість і земельні ділянки.

ФОТО: інтернет

QHA