КИЇВ (QHA) -

Окупанти переслідують всю кримську журналістику, непідконтрольну російській владі. Зокрема, це демонструє процес над кримським журналістом з Сімферополя Миколою Семеною.

Про це розповів журналіст Антон Наумлюк.

— У Семени є кілька особливостей. По-перше, він журналіст і фактично переслідується за свою журналістську діяльність. І в цьому його відмінність від Умерова. Семена — це журналіст, який багато десятків років займається журналістикою в Криму, його багато хто тут знає. Всі ставляться позитивно. Зрозуміло, що переслідується не один. Переслідується вся журналістика, непідконтрольна російській владі, і це дуже помітно було, у тому числі під час процесу.

Також журналіст зазначив, що стеження за Семеною проводилася не тільки в рамках справи. "Слідчі" намагалися знайти будь-які матеріали стосовно нього за звинуваченням у державній зраді.

Наумлюк також заявив, що в цілому вимога прокурора щодо терміну вироку було очікуваною. Також він зазначив, що Семена зберігав бадьорий і бойовий настрій аж до останніх затримань — адміністративних арештів, у тому числі і літніх кримських татар та активістів.

— Після цього стало тривожно за долю Семени і Умерова. Стало зрозуміло, що силовиків нічого не зупинить — ні вік, ні заслуги, ні стан здоров'я.

Журналіст резюмував, що головною метою процесу над Семеною — це не покарати людей, а запобігти можливості їх роботи в публічній сфері.

— Цей вирок показує основну мету процесу. Не посадити людей, не покарати їх за якісь міфічні порушення, а запобігти їх можливість працювати в публічній сфері. Щоб Умеров не міг писати, щоб Семена не міг займатися журналістикою. І для залякування всіх інших.

Нагадаємо, так званий Залізничний суд Сімферополя оголосить вирок українському журналісту Миколі Семені в п'ятницю, 22 вересня, о 14:30.

QHA