КИЇВ (QHA) -

Напередодні мітингу під Верховною Радою АРК 26 лютого 2014 року ставленик Кремля у Криму Сергій Аксьонов закуповував для так званої самооборони зброю, готуючись до протистояння. Про це у ході прес-конференції «Острів Крим: репортажі із залу суду» у Києві розповів російський журналіст Антон Наумлюк, передає кореспондент QHA.

На судовому засідання у «справі Чийгоза» Аксьонов розповів свою версію того, що відбувалося під будівлею Верховної Ради, при цьому не приховуючи, що діяв за сценарієм.

— Аксьонов, цілком пишаючись собою, розповідає про те, як він заздалегідь купував зброю, щити і бронежилети для своїх активістів активістів «Русского единства», які були завезені в будівлю Верховної Ради теж заздалегідь і роздавав їх козакам і тітушкам. До 26 лютого було фактично створено «самооборону» це воєнізований підрозділ, який порушує закон будь-якої країни, зазначає Наумлюк.

Він нагадав, що на даному судовому процесі крім Аксьонова виступило і кілька засекречених свідків, які, на думку Наумлюка, є представниками силових структур.

Журналіст зазначає, що якщо систематично стежити за ходом судових засідань, то можна вибудувати повну картину захоплення Криму.

Нагадаємо, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз вже більше двох років утримується у СІЗО, очікуючи винесення вироку. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У своїх зверненнях до співвітчизників Чийгоз неодноразово дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

QHA