КИЇВ (QHA) -

У Києві проходить міжнародна наукова конференція «100-річчя Курултаю: минуле, сучасне, майбутнє».

Онлайн-трансляцію веде кореспондент QHA.

Конференція проходить у староакадемічному корпусі Києво-Могилянської академії, на території якої знаходиться Святодухівська церква. 

Організатори: Меджліс кримськотатарського народу, науковий центр «Кримські студії імені Ісмаїла Гаспринського», за участю спеціальності «Міжнародні відносини, громадські комунікації та регіональні студії», кафедри політології ФСНСТ і за підтримки кафедри Жан Моне Національного університету «Києво-Могилянська академія».

На конференції піднімають питання вивчення теми Курултаю кримськотатарського народу від 1917 року, а також актуальні питання кримськотатарської ідентичності.

Довідка. Перший Курултай кримськотатарського народу відкрився 26 листопада (9 грудня за новим стилем) 1917 року в Ханському палаці у Бахчисараї. Він проголосив створення Кримської Народної Республіки, прийняв її Конституцію і державну символіку, після чого оголосив себе парламентом Кримської Народної Республіки. Уряд очолив Номан Челебіджихан.

Другий Курултай був скликаний вже у 1991 році, через два роки після початку масового повернення кримських татар з місць, в яких вони проживали після депортації 1944 року.

QHA