КИЇВ (QHA) -

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення вивчає ролики телеканалу NewsONE з народним депутатом Надією Савченко, екс-депутатом ВРУ Євгеном Червоненком і цивільним активістом Максимом Гольдарбом на предмет порушення Законів України «Про рекламу» та «Про телебачення і радіомовлення». Про це у коментарі QHA повідомив член Нацради Сергій Костинський.

За його словами, Нацрада планує провести моніторинг протягом тижня, після чого питання вивчать аналітики та юристи органу.

— Реакція буде, і ми відзвітуємо за результатами проведених моніторингів і перевірок, — сказав він.

Разом з тим член Нацради зазначив, що в українському законодавстві існують серйозні прогалини в питанні притягнення до відповідальності народних депутатів у подібних ситуаціях.

— Якщо будь-яка людина, ведучий або гість програми своїми словами порушує вимоги закону, то телеканал за це відповідає, і до нього застосовуються санкції. Але народні депутати — це виняток, тому що телеканал ніколи не відповідає за слова, які прозвучали в ефірі з їхніх вуст. Це велика проблема і прогалина у нашому законодавстві, так як деякі народні депутати дозволяють собі висловлюватися на підтримку анексії Криму або говорять, що на Донбасі відбувається громадянська війна, таким чином повністю дублюючи пропагандистські меседжі РФ. І на жаль, ми не маємо законодавчого права застосувати певні санкції до телеканалу, який собі дозволяє таку інформаційну роботу, — роз'яснив він.

Крім того, у Нацраді визнають, що відібрати ліцензію у супутникового телеканалу складно.

— Немає жодних перешкод для отримання супутникової ліцензії. Тому NewsONE може віддати ліцензію — і тут же знову її отримати. Дуже спрощена процедура, тобто закон створює умови для роботи таких телеканалів.

А взагалі подібна риторика та діяльність повинні вивчатися спеціальними службами та правоохоронними органами на предмет порушення законодавства, — резюмував Сергій Костинский.

Відзначимо, що 24 липня телеканал NewsONE випустив кілька відеороликів, в яких народний депутат Надія Савченко, політик Євген Червоненко і громадський активіст Максим Гольдарб використовують ненормативну лексику. За словами креативного продюсера телеканалу Євгена Дудника, ролики — елемент промокампанії циклу програм «Суб'єктивні підсумки», які виходять на телеканалі в будні.

ФОТО: інтернет

QHA