КИЇВ (QHA) -

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення обурена фактом того, що білоруський канал показував зображення карти України без Криму в ефірі однієї з програм. Нацрада направила лист директору телеканалу «Білорусь 24» з вимогою усунути порушення законодавства України.

— Подібна редакційна політика свідчить про підтримку телеканалом агресивних дій Російської Федерації щодо України в частині анексії Автономної Республіки Крим. Зазначений факт також є порушенням статті 28 Закону України «Про інформацію», згідно з якою інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, — йдеться в повідомленні.

Крім того, Національна рада просить «Білорусь 24» привести зміст трансльованих програм у відповідність до вимог частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію».

— У разі ігнорування вимог українського законодавства регулятор ради буде змушений розглянути питання про припинення ретрансляції програми «Білорусь 24» на території України, — йдеться в листі.

QHA повідомляло, введення мовних квот на телебаченні, якими передбачається, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення частка передач і/або фільмів українською мовою має становити не менше 75% протягом доби в кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00, не вплине на контент іноземних каналів, які транслюються в Україні.

ФОТО: інтернет

QHA