КИЇВ (QHA) -

Журналіст Павло Шеремет помер внаслідок травматичного шоку і значної крововтрати. Таку офіційну причину смерті назвав заступник голови Нацполіції — начальник Головного слідчого управління Олександр Вакуленко на брифінгу в Києві 8 лютого.

— За результатами судово-медичної експертизи встановлено, що причиною смерті Павла Шеремета є травматичний шок і значна крововтрата. Смерть наступила буквально за десятки хвилин після самого вибуху, — сказав Вакуленко.

Він повідомив, що з тіла Шеремета було вилучено 30 металевих і пластикових предметів, а також одяг, який була відправлена ​​на експертизу.

Серед офіційних версій вбивства Вакуленко назвав професійну діяльність Шеремета в Україні та за її межами, дестабілізацію ситуації в країні, конфліктні ситуації в особистому житті (сімейні та інтимні стосунки, конфлікти на побутовому рівні, проблеми фінансового характеру), а також помилку в об'єкті вбивства.

— Останні дві версії не пріоритетні у слідства, пріоритетна — перша. Було проведено додатковий огляд машини співробітниками ФБР. Гексоген був виявлений після комплексної експертизи. Частина речових доказів показує, що в машині був підірваний саморобний вибуховий пристрій осколково-фугасної дії з корпусом протипіхотної міни МОН-50 з електродетонатором, — уточнив Вакуленко.

За словами глави МВС Арсена Авакова, за період слідства опитано близько тисячі осіб, а також вивчається 150 терабайт відео з камер спостереження.

— 420 осіб опитали, які пересувалися за маршрутом підозри, 224 таксиста, 48 власників автомобілів поруч із місцем вибуху, а також 800 сусідів, — повідомили в поліції.

Олександр Вакуленко зазначив, що на камерах спостереження фігурують одні й ті ж люди, які могли стежити за журналістом.

— У різний час на одних і тих же місцях ходили одні й тобі люди, які міняли свою зовнішність, що виключає можливість вважати їх туристами. Вони уважно стежили за наявністю камер стеження на будинках. За годину до вбивства зафіксована жінка в перуці та окулярах, яка йде до вулиці Івана Франка. Вона обертається услід машині з вибухівкою. Вона стежила за вибухом, після чого пішла, — розповів подробиці, з'ясовані слідством, заступник голови Нацполції.

Крім того, за словами Вакуленка, за пару днів до вбивства о Києва приїжджав російський журналіст Володимир Кара-Мурзла. Він запросив Шеремета взяти участь у фільмі про Бориса Нємцова, який був його другом.

— Слідство не виключає того, що вбивство було політичним замовленням із РФ, — констатували в Нацполіції.

На сьогоднішній день процесуальна підозра нікому не винесена.

Нагадаємо, 20 липня 2016 року о 7:45 в Києві на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка вибухнув автомобіль, в якому перебував журналіст видання «Українська правда» та ведучий «Радіо.Весті» Павло Шеремет. Машина належала керівникові «Української правди» Олені Притулі. Причиною вибуху став вибуховий пристрій. Журналіст помер в автомобілі швидкої допомоги.

ФОТО: інтернет

QHA