КИЇВ (QHA) -

Український оператор мобільного зв'язку Київстар та Національна поліція України підписали в середу, 28 серпня, спільний меморандум про запуск соціального проекту «Пошук дітей», передає кореспондент QHA.

— Київстар вкладає мільйони у соціальні проекти. Благодійний, благоустрій міст і, звичайно ж, допомога дітям — наші головні пріоритети. Я радий, що Київстар — перший на мобільному ринку оператор, що запустив таку ініціативу, — зазначив президент Київстар Петро Чернишов на прес-конференції перед підписанням меморандуму.

У розданому журналістам прес-релізі компанії Київстар сказано, що послуга функціонує на базі SMS-повідомлень.

— Це допоможе правоохоронцям оперативно сповіщати абонентів Київстар про зниклих дітей. Повідомлення містить інформацію про дитину, обставин її зникнення, а також контакти поліції, куди можуть звернутися потенційні свідки, які хочуть допомогти у пошуках, — пояснюється в релізі.

Заступник міністра внутрішніх справ з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва у своєму виступі навела як приклад співпрацю поліції та мобільних операторів у США.

— Там функціонує система оповіщення Amber Alert. Кожен, хто підключений до неї, отримує повідомлення з описом зовнішності зниклої дитини. Результативність та швидкість пошуків збільшуються таким чином у рази, — сказала вона.

Нагадаємо, за даними МВС України, у минулому році пропало близько 3000 осіб. Як правило, статистику поповнюють підлітки, що втікають від батьків. На щастя, 95% всіх зниклих дітей знаходяться живими і здоровими.

QHA