КИЇВ (QHA) -

На папері "національні дружини" законні, а на практиці будуть виходити за рамки законодавства. Про це на своїй сторінці у Facebook написав юрист Євген Крапивін.

Експерт стверджує, що закон, на який посилаються, намагається виправдати легальність створення дружин представниками партії «Національний корпус». Він був прийнятий ще на початку 2000-х і продовжує радянську практику народних дружин, які разом з поліцією проводили патрулі.

— Законодавство не дає їм жодних додаткових повноважень. Патрулювати вони спільно можуть, а ось перевіряти документи, затримувати людей або навіть застосовувати силу — ні. На практиці ж вони до всього цього можуть вдаватися — і зброю носити, і речі перевіряти, і виходити за рамки законодавства. Причому озброївшись гаслами "Наведемо порядок" і "Очистити рідні міста від різноманітної гнилі, від алкашні і наркоманів ..." — існує висока ймовірність такого сценарію, — зазначає Крапивін.

Експерт підкреслює, що контроль за дружинами — головне завдання поліції і держави, адже «дружинники» можуть порушувати закон, а значить мають нести відповідальність.

При цьому в соціальних мережах вже активно поширюється відео каналу «Кременчуцька газета», де показана сутичка «дружинників» і поліцейських.

На момент написання новини, пост з відео лайкнули понад 2 тисячі осіб, а подивилися близько півтисячі.

Нагадаємо, що про створення в Україні «національних дружин» стало відомо цього тижня. «Дружинники» заявляють, що існують вже рік. При цьому організацію пов'язують з главою МВС Арсеном Аваковим.

Раніше QHA повідомляло, що у Києві націоналісти смолоскипною ходою відзначили 100-річчя бою під Крутами.

QHA