ЯЛТА (QHA) -

Наталя Бекірова розповіла подробиці про арешт чоловіка і життя сім'ї після його затримання. Слова жінки на своїй сторінці у Facebook опублікували правозахисники з Кримської солідарності.

Бекіров — найстарший з політв'язнів, заарештованих окупантами у «ялтинській справі». В ув'язненні чоловік провів два роки, а нещодавно йому виповнилося 55 років.

— Це був найсумніший ранок у житті нашої родини. "Люди", які увірвалися до нашого будинку і забрали у нас найдорожчу нам людину, принесли нашій сім'ї горе, тугу і страждання. Нас позбавили сили, гордості, опори, охоронця сімейного вогнища. Коханого чоловіка, прекрасного батька і турботливого дідуся. На момент затримання він проживав зі мною, трьома доньками та онуком, якому тоді не було і 2-х років. За ці 2 роки він пропустив народження другого онука і багато інших подій, на яких завжди хочеться, щоб він був поруч, — розповідає Наталя.

За словами жінки, за час ув'язнення у Бекірова сильно погіршився стан здоров'я.

— Вкрай важко змиритися, що його звинувачують у тероризмі. Людину, яка за своє життя і мухи не скривдила. Немає нікого, кого б він образив морально чи фізично. У важку хвилину він приходив на допомогу і підтримував людей, коли вони до нього зверталися. Завжди добрий, усміхнений, чуйний, дорогий наш чоловік і батько. Який він — видно навіть на фото. Він завжди у наших думках і серцях. Ми його шалено любимо і дуже сумуємо. Молимо Всевишнього щоб прискорив нашу зустріч, і дав нам можливість бути поруч із ним. Сподіваємося і чекаємо, що цей абсурд про "тероризм" закінчиться і ми знову будемо повною щасливою сім'єю, — ділиться дружина.

Нагадаємо, що фігурантами так званої «ялтинської справи» або «справи «Хізб ут-Тахрір» є: Рефат Алімов, Арсен Джеппаров, Емір-Усеїн Куку, Муслім Алієв, Енвер Бекіров і Вадим Сірук. Їх звинувачують в участі у діяльності ісламської партії «Хізб ут-Тахрір» за двома статтями: 205.5 КК (організація діяльності терористичної організації) і 278 КК (підготовка до насильницького захоплення влади).

Українська влада багато разів висловлювала своє невдоволення затриманням кримських татар і вимагала від Росії припинити переслідування, але не зважаючи на це, наприкінці 2017 року їх етапували до Ростова.

Міністерство закордонних справ України висловлювало рішучий протест у зв'язку із незаконним переміщенням на територію Російської Федерації всіх фігурантів «ялтинської справи».

QHA