МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Сьогодні, 4 січня, так званого «народного мера» Маріуполя Олександра Фоменко суд визнав винним у сепаратизмі і засудив до 6 років і 9 місяців позбавлення волі.

Про це повідомили на сайті міста Маріуполя.

1 червня 2014 року Олександр Фоменко за підтримки бойовиків «ДНР» заявив, що є "народним мером" і приступив до виконання своїх фіктивних обов'язків. Незаконна діяльність зловмисника була припинена українськими правоохоронцями 12 червня 2014 року.

У суді фіктивний мер частково заперечував свою провину. Він говорив, що все життя займався громадською діяльністю і на мітинг "потрапив випадково".

За його словами, посаду "мера" йому запропонували присутні на мітингу люди. Також обвинувачений запевняв, що ні з ким із "ДНР" знайомий не був, знав про цю організацію лише з Інтернету і просто закликав створити контролюючий орган за міською владою. Фоменко називав себе громадянином України і наполягав, що не хотів організації інших держав.

Суд визнав його винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України і засудив на 6 років і 9 місяців тюремного ув'язнення. Час перебування у СІЗО з моменту затримання зараховано в строк відбуття покарання.

Нагадаємо, за один тиждень у листопаді минулого року на блокпостах у Донецькій області було припинено більше 60 різних правопорушень, затримано десятки сепаратистів та їхніх поплічників. У результаті превентивних заходів затримано 25 осіб, які брали безпосередню участь у незаконних збройних формуваннях "ДНР", і ще сім чоловік, які підтримували з бойовиками тісний зв'язок.

QHA