КИЇВ (QHA) -

Народні депутати спільно з зоозахисниками та екологами розробили законопроект про захист тварин. Про це було сказано на прес-конференції «Чи врятує комплексний законопроект щодо захисту тварин України від жорстокості», передає кореспондент QHA.

Сам законопроект № 6598 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод і директив ЄС у сфері охорони тваринного і рослинного світу)» був зареєстрований у парламенті 21 червня 2017 року. Робота нам ним велася останні 4 місяці, і сьогодні він вже проходить узгодження в профільних комітетах парламенту.

— Нашою метою було розробити комплексний законопроект, який би вирішував ті питання, які не вирішені на сьогоднішній день у нинішньому законодавстві. Ми ініціювали робочу групу, до якої запросили всіх зоозахисників України, всіх зацікавлених осіб, які займаються тваринами. У результаті ми зареєстрували законопроект, який по максимуму врахував всі пропозиції та всі сторони, — розповів народний депутат Павло Дзюба.

У даному законопроекті вводиться багато нових правил щодо утримання та поводження з домашніми та дикими тваринами. Зокрема, забороняється публікувати в інтернеті та засобах масової інформації відео- та фотоматеріали з жорстоким поводженням з тваринами, використовувати маленьких тварин на мисливських випробувальних станціях як мішені в стрілянині або у змаганнях зі стрільби, використовувати при дресируванні електрошок, вогонь, гострі предмети, голодування, нанесення ударів, також у ньому вводяться терміни — каліцтва, тілесні ушкодження, заподіяння травм тварині і т.д. При цьому в ньому передбачається введення кримінального покарання за вбивство тварини.

— Передбачається за жорстоке поводження з твариною, що спричинило її каліцтва, за публічні заклики здійснення таких речей, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами — позбавлення волі на термін від 2 до 3 років. Також підвищені існуючі штрафи, — повідомив голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету ВРУ з питань екологічної політики Іван Рибак.

Планується, що протоколи за жорстоке поводження з тваринами складатиме поліція, яка раніше не мала на це права.

У цілому, даний законопроект, який, як сподіваються його автори, буде прийнятий восени, допоможе імплементувати положення міжнародних угод і директив ЄС у сфері охорони фауни і флори.

QHA