КИЇВ (QHA) -

Уряд України не готовий витрачати донорські гроші на вирішення житлового питання для внутрішньо переміщених осіб. Про це розповіла народний депутат України Наталія Веселова на прес-конференції в Києві, передає кореспондент QHA.

— Багато пропозицій від міжнародних партнерів про допомогу, у тому числі матеріальну. Це або донорські гроші, або пільгові кредити. Але через те, що уряд не може сформулювати пріоритети і направити фінанси на найважливіше, ці гроші пропонують використовувати на відновлення інфраструктури або якісь інші потреби, — пояснила Веселова.

За її словами, труднощі з житлом відчувають як ВПО, що відносяться до непрацездатної категорії населення, так і ті, хто працює.

— Люди на межі виживання. Все, що вони заробляють, вони витрачають на оренду житла. Ні про яке майбутнє при таких умовах говорити не можна, — зазначила нардеп.

Наталія Веселова розповіла про випадок, коли переселенці взялися самостійно вирішувати свої проблеми і викупили землю під Києвом.

— Вони викупили її на останні гроші, і у них не вистачає коштів на будівництво. Люди роблять практичні кроки, вони намагаються щось зробити, а держава повинна їм у цьому допомагати, — сказала вона.

Раніше QHA повідомляло, що Верховна Рада України 23 березня підтримала зміни до закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», згідно з якими виключається необхідність звертатися до міграційної служби України за обов'язковою постановкою штампа в довідку про статус ВПО.

QHA