ОТТАВА (QHA) -

У День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, у пам'ять про події 1944 року над столицею Канади Оттавою підняли кримськотатарський прапор.

Про це повідомляє видання «Новий час».

З ініціативи посольства України в Канаді та за рішенням міського голови  Джима Уотсона прапор підняли перед будівлею мерії столиці. Акцію провели вперше в історії міста і вдруге в історії Канади. У минулому році до річниці Депортації прапор підняли над Торонто. Його передала до столиці кримськотатарська громада Канади.

Також акцію прокоментував посол України в Канаді Андрій Шевченко:

— Ми вдячні канадській столиці за цей щирий, людяний і символічний жест. Канадці, як і ми, вірять, що зло має бути покаране, справедливість повинна перемогти і що такий же прапор кримські татари зможуть незабаром вільно підняти у себе на історичній батьківщині.

Як повідомляло QHA, у Сімферополі близько сотні людей прийшли вшанувати пам'ять кримських татар, загиблих у результаті Депортації.

Нагадаємо, 18 травня 1944 року в Криму почалася депортація кримських татар. Радянська влада звинуватила весь народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Тисячі кримських татар вивезли до Середньої Азії. Дорогою і протягом першого року висилання від голоду і хвороб загинули більше 30 тисяч осіб. Кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину в Крим лише у 1989 році.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою Депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом кримськотатарського народу. Розслідування за фактом Депортації кримських татар було розпочате прокуратурою АР Крим у жовтні 2016 року.

QHA