КИЇВ (QHA) -

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили корупційну схему Міністерства оборони під час закупівлі палива.

Як повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України, мова йде про корупційну схему щодо розтрати державних коштів на суму 149 млн грн.

Так, 11 жовтня НАБУ і САП провели ряд обшуків. Після чого за підозрою в участі у злочині затримали заступника міністра оборони України Ігоря Павловського та директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони Володимира Гулевича.

У прес-службі зазначили, що 13 і 18 травня 2016 року між Міністерством оборони і переможцем конкурсних торгів із закупівлі рідкого палива був підписаний ряд договорів про постачання палива за рахунок державного бюджету на суму понад 1 мільярд гривень. Після цього, у червні-серпні 2016 року, замовник і постачальник збільшили ціну за одиницю товару на 16% від початкової вартості, без правових на те підстав. В результаті цього постачальнику перевели бюджетні кошти в сумі 149 мільйонів 339 тисяч гривень.

Вирішується питання про повідомленні затриманим про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України («привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), а також про запобіжний захід і встановленні інших співучасників.

Досудове розслідування розпочалося ще у вересні 2016 року.

Раніше QHA повідомляло, що колишні глава правління і виконуючий обов'язки начальника одного з управлінь банку привласнили 150 тисяч доларів США, які належали клієнту. Оперативники столичного управління захисту економіки Нацполіції спільно з міською прокуратурою та слідчими поліції викрили колишніх чиновників банку у скоєнні кримінального злочину. Екс-чиновники здійснили його шляхом оформлення фіктивних документів про відкриття депозитного рахунку.

QHA