КИЇВ (QHA) -

Під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури детективи з Національного антикорупційного бюро України 19 липня повідомили колишньому голові одного з міських судів Луганської області про підозру у вчиненні злочинів за ст. 366-1 («Декларування недостовірної інформації») і ч. 2 ст. 368-2 («Незаконне збагачення») Кримінального кодексу України. Про це повідомляється на офіційному сайті НАБУ.

— Це — перше повідомлення про підозру серед усіх кримінальних проваджень, досудове розслідування в яких НАБУ і САП здійснюють на підставі аналізу даних в електронних деклараціях осіб, уповноважених на виконання функцій державного або місцевого самоврядування, — зазначають автори доповіді.

За версією слідства, суддя не вніс до електронної декларації за 2015-2016 рр. відомості про транспортні засоби, об'єкти нерухомості, а також про майно, яке перебуває у власності та користуванні його колишньої дружини, на загальну суму понад 10 млн грн.

НАБУ відзначає, що подружжя розірвало шлюб ще у 2011 році, але і в подальшому жили однією сім'єю.

Досудове розслідування кримінального провадження за вказаними фактами НАБУ почало ще в листопаді 2016 року на підставі звернення та матеріалів, наданих Управлінням аналітики і обробки інформації Національного бюро.

Зараз вирішується питання про обрання судді запобіжного заходу.

Раніше QHA повідомляло, що НАБУ провело обшук в Окружному суді Києва в зв'язку з підозрою в незаконному збагаченні голови суду Павла Вовка.

ФОТО: інтернет

QHA