СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

На заплановані засідання «Верховного суду» Криму у справах арештантів, обвинувачених у приналежності до забороненої на території РФ і в окупованому Криму організації «Хізб ут-Тахрір», не пускають родичів. Про це повідомив глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв.

Рідні підозрюють, що до арештантів застосовували тортури.

— Зараз повинні початися судові процеси щодо продовження строків тримання під вартою заарештованих у так званій справі Хізб ут-Тахрір. На засідання суду доступ рідним і близьким заборонили, родичі не виключають, що таким чином намагаються приховати можливі сліди тортур, — написав він у Фейсбуці.

Засідання щодо обрання запобіжного заходу сьогодні проходять у справі Мусліма Алієва, Емір-Усеіна Куку, Вадима Сірука, Арсена Джеппарова і Рефата Алімова.

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року в Криму почалася хвиля обшуків у будинках кримських мусульман з метою представити їх «терористами». Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною.

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

ФОТО: Антон Наумлюк

QHA