КИЇВ (QHA) -

На відкритті Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA у Києві відбулася акція на підтримку українського кінорежисера Олега Сенцова, який відбуває термін покарання в Росії з політичних мотивів.

Відкриття фестивалю відбулося у кінотеатрі "Жовтень". Під час церемонії глядачі в залі підняли над головою жовті постери з написом FreeSentsov. Окрім того, на фестивалі велику увагу буде приділено анексії Криму та пов'язане з цим порушення прав людини.

— У розділі правозахисної програми буде спеціальна секція, де обговорюватимуть питання, пов'язані з Кримом. Усі ці роки фестиваль стежить за ситуацією на півострові, окрім того, у нас є секція, де режисери-документалісти спільно з правозахисниками розробляють нові проекти фільмів. З режисерами також працюють правозахисники з Криму, — сказав кореспонденту QHA Геннадій Кофман, один з творців фестивалю і його програмний директор.

XV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA працює з 23 — 30 березня. На ньому планують показати 62 фільми з 36 країн світу, з них 11 українських документальних стрічок.

Нагадаємо, що у серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка винними у нібито створенні в Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

Раніше QHA повідомляло, що Сенцов може бути хворий.

QHA