КИЇВ (QHA) -

Український телеканал іноземного мовлення UA|TV запустив роботу кримськотатарської редакції. Її завдання  розповісти про те, що відбувається в Україні, іноземній аудиторії, в першу чергу  діаспорам кримських татар. Перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова прокоментувала подію Центру журналістських розслідувань.

— Телеканал UA|TV  це телеканал іномовлення. Його головна аудиторія це іноземна аудиторія. Це наші діаспори в першу чергу... Мені здається, цей контент будуть зацікавлено дивитися кримскотатарскі діаспори, найбільші з яких живуть у Туреччині, Румунії, США, Канаді,  повідомила посадовець інформаційного відомства.

Генеральний директор каналу іномовлення Людмила Березовська наголосила на важливості запуску кримськотатарського проекту і розповіла про подальші плани щодо розвитку платформи.

— Ми нарешті запустили ефір кримськотатарською мовою, який нам було дуже важливо зробити. Півгодини ефіру вранці і півгодини повторюється ввечері. Там планується дуже багато нових проектів з нового року на іномовленні запустити. Це будуть проекти, які стосуються життя в Україні. Ми маємо розповісти всьому світу, що Україна це не тільки війна і Чорнобиль, що це люди, культура, історія, що вона дуже багатогранна країна, сказала Березовська.

Крім випусків новин, присвячених суспільному життю, науці і культурі кримських татар, уже запущена історична програма «Тугра», яка розповідає про історію Криму і Кримського ханства.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 3 грудня представник самопроголошеної влади Криму заявив, що мовлення України на включеному півострові є незаконним з точки зору законодавства країни-окупанта, і кримська «влада» виділить кошти на глушіння сигналу. Однак член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Сергій Костинський засумнівався у можливості самопроголошеної влади організувати глушіння, адже у них немає необхідного обладнання.

ФОТО: інтернет

QHA