КИЇВ (QHA) -

На українських пунктах пропуску «Каланчак» і «Чаплинка» відсутні необхідні умови для людей, які перетинають адмінмежу з окупованим півостровом. Про це повідомляється на сайті Кримської правозахисної групи (КПГ).

КПГ провела моніторинг українських КПП на адмінмежі спільно з українським МінТОТ, Прокуратурою АРК і представниками громадських організацій: Української Гельсінської спілки з прав людини та «Крим SOS».

— Навіси є тільки біля вагончиків, де люди безпосередньо проходять прикордонний контроль. На всьому іншому шляху відсутні будь-які навіси, людям доводиться йти близько 200–300 метрів відкритою місцевістю, вони нічим не захищені від негоди, — зазначив експерт КПГ Олександр Сєдов.

Він додав, що на КПП відсутні також умови для надання необхідної медичної допомоги.

— Відсутній доступ до води, немає кімнат матері та дитини. Відсутні закриті місця, де можна очікувати своєї черги на КПВВ. Біля Каланчака розташовані тільки декілька приватних кафе, а біля Чаплинки, на відстані приблизно 300 метрів є намет, біля якого знаходиться єдиний туалет. На самих КПВВ туалетів немає.

Нагадаємо, спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян заявив, що прикордонники РФ прибирають блокпости на адмінмежі з окупованим Росією Кримом, які встановлені перед КПВВ. Слободян заявив, що блокпости на Каланчаку і Чаплинці розібрали ще на початку року, а навпроти Чонгара розбирають блокпост з 12 лютого.

QHA