КИЇВ (QHA) -

У день Святого Миколая на Софійській площі у столиці запалили головну новорічну ялинку країни.

Вогні на новорічній ялинці запалили мер Києва Віталій Кличко, перша леді країни Марина Порошенко та засновник фестивалю «Фолк Юкрейн» Ігор Добруцький.

— В цей прекрасний грудневий вечір починається світла і радісна пора різдвяних свят. Це пора, коли кожен очікує дива. 2016 рік був багатий на чудові події, які викликали у нас національну гордість виступ Джамали, Паралімпійської збірної. І варто зазначити, що ми відзначили головне свято 25-річчя нашої країни та ювілей ВСУ. Ми сильний і непереможний народ. Вашими руками створюється майбутнє країни. Наша боротьба за успішну країну триває, але я впевнена, що тільки разом, взявшись за руки, ми втілимо нашу мрію в реальність і побудуємо сильну Україну, сказала Марина Порошенко.

Киян ретельно перевіряли на наявність небезпечних предметів. Для цього встановили металодетектори. Варто зазначити, що через це виникли величезні черги.

Урочисте відкриття відбулося за участю Національного академічного оркестру народних інструментів України та самого Святого Миколая.

Нагадаємо, до 2014 року головна ялинка встановлювалася на Майдані Незалежності, але після Революції Гідності, коли «ялинка Януковича» стала для українців символом свавілля влади та свавілля правоохоронних органів, було вирішено перенести ялинку на Софійську площу.

Цього року головну новорічну красуню привезли з Прикарпаття 3 грудня. Вона набагато вища за минулорічну аж 26 метрів. Дерево прикрасили 4 кілограмами гірлянд і 1000 авторських іграшок.

QHA