РІВНЕ (QHA) -

Посадовець уже написав рапорт на ім’я начальника управління військово-цивільної співпраці Генштабу ЗСУ. Планує поїхати під час своєї відпустки. Зараз чекає на погодження голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка.

Микола Кушнір просить зарахувати його на посаду водія групи пошуку тіл загиблих військовослужбовців.

— Вирішив піти, тому що з цим живу. Від початку і до завершення був на Майдані. Крім того я був в АТО, бачив, яке відношення в людей там до нас. Воно позитивне. І поряд з тим за ініціативи нашого голови ОДА Олексія Віталійовича Муляренка ми поїхали на Луганщину та підписали угоду про співпрацю між районами. Люди відчувають нашу підтримку. Вона необхідна. Для мене це не лише допомога, але й самореалізація. Буду щасливий, коли зроблю хоча б невеликий внесок у наближення миру, розповів кореспонденту QHA Микола Кушнір.

У Збройних Силах підтримують ініціативу голови РДА. Насамперед, на думку офіцера цивільно-військової співпраці ЗСУ підполковника Андрія Рисюка, це стане для чиновника хорошим досвідом.

— Без зброї, із засобами захисту. Він нам допомагає виконувати завдання. Посвідчення учасника бойових дій він не отримує. Можемо лише прохати про учасника війни це те, що може отримати цивільна особа, повідомив Андрій Рисюк.

Терміни перебування голови району в АТО будуть узгоджуватися з військовими. Микола Кушнір очікує на позитивну відповідь. До речі, нещодавно голова Рокитнівської РДА отримав почесний нагрудний знак «За заслуги перед Збройними Силами України». Тут слід нагадати, що між Рокитнівським та Новопсковським районами (в Луганській області) була підписана Угода про співпрацю. Домовленість була досягнута, коли на Луганщині перебувала делегація з Рівненщини на чолі з керівником Рівненської області Олексієм Муляренком. Жителі Рокитнівщині допомагають відбудувати інфраструктуру, а також збирати харчі та сувеніри для дітей.

Микола Кушнір народився 19 сiчня 1960 року в селі Рокитне Рокитнівського району Рівненської області. 2012 року балотувався в народні депутати від партії «УДАР», з 2003 по 2014 рік працював директором ПВТП «Імпульс», після цього рік був непрацюючим. 17 лютого 2015 року був призначений головою Рокитнівської РДА, посаду якого обіймає донині. У жовтні 2015 року став депутатом Рокитнівської райради — від БПП «Солідарність». У лютому 2016 року був втягнутий у скандал, пов'язаний із викраденням його родичами студентки, а також орендою його сином річки. Місцеві називають сина голови району заможною людиною  Захар Кушнір володіє готельно-ресторанним комплексом, а його дружина  салоном краси. Рокитнівський район також багатий на поклади бурштину, тому нерідко пану Кушніру та його сину приписують і «кришування» бурштину. У своїй електронній декларації голова РДА, окрім маєтку, автомобілів та заробітної плати, вказав готівку 73 тисячі гривень, 57 тисяч доларів та 17 тисяч євро.

QHA