КИЇВ (QHA) -

На підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей на одного працівника соціальної служби припадає 1 500 чоловік. Про це на прес-конференції розповіла психолог благодійної організації «Право на життя» Ірина Созонова.

Активісти кажуть, що робота з людьми, які пережили конфлікт — дуже важлива частина соціальної політики, а значить, держава має посилити свою допомогу з цього питання. При цьому, беручи до уваги факти про те, що велика частина тих, хто пережили АТО є дітьми, ситуація стає вкрай складною, адже роботою з цією категорією повинні займатися конкретні фахівці. За словами правозахисників, батьки часто не розуміють того, що відбувається з їхніми дітьми через пережиту травму.

— Приходить мама й каже, що її родина виїхала із зони конфлікту, не бачила обстрілів і начебто все у них нормально. Але після виявляється, що дитина іноді кричить уві сні і мочиться в ліжко. Дитина не говорить про це мамі, адже їй соромно, — зазначає Созонова.

За словами психолога, ще однією складною категорією людей в Україні, яка потребує психологічної допомоги, є сім'ї військовослужбовців. Солдати, які після пережитого на фронті самі не отримують необхідної допомоги, своїми діями можуть нашкодити рідним.

Раніше QHA повідомляло, що в Україні більше мільйона чоловік стали переселенцями у результаті проведення АТО і третина з них — діти.

QHA